Испания триумфира в Мадрид

В Мадрид се проведе парад на шампионата по повод победата на испанския национален отбор по футбол на континенталния шампионат. Основните празници се проведоха на площад Cibeles, традиционно място, което празнува големите победи на испанските спортисти. По улиците на Мадрид взеха стотици хиляди хора.

Испания е първият европейски отбор, който спечели три големи поредни турнира. През 2008 г. испанците спечелиха Европейското първенство, а през 2010 г. те станаха най-добрите на планетата. Общо в историята си испанския национален отбор спечели континенталното първенство три пъти и веднъж - световното първенство.

Вижте също и въпроси - Топ 10 на най-скъпите футболисти на Евро 2012, Интересни факти за Европейското първенство по футбол 2012

(Общо 17 снимки)

Спонсор на пост: Снимки на деца: Имам удоволствието да ви представя невероятни, интересни и невероятно красиви детски снимки от талантлив полски фотограф Магда Берни.

1. Фенове на испанския национален отбор на Cibeles Square - традиционното място за отбелязване на големите победи на испанските спортисти. (Андрес Кудаки / AP снимка)

2. Десетки хиляди хора вече чакат автобуса с играчите на испанския национален отбор във фонтана Cibeles. (Алберто Ди Лоли / AP снимка)

3. Мадрид се среща с европейски шампиони! Отборът, който спечели три големи турнира по ред и влезе в историята на световния футбол. (Андреа Комас / Ройтерс)

4. Празничен концерт в центъра на Мадрид. (Андреа Комас / Ройтерс)

5. След пристигането си от Киев, отделенията на Викенте дел Боску направиха официално посещение в Крал на Испания Хуан Карлос І. (Andres Kudacki / AP Photo)

6. Fury Roha се радва на момент на триумф. (Андреа Комас / Ройтерс)

7. Честване на победата на испанския футболен отбор в Евро 2012 в центъра на Мадрид. (Андрес Кудаки / AP снимка)

8. Честване на победата на испанския футболен отбор в Евро 2012 в центъра на Мадрид. (Алберто Ди Лоли / AP снимка)

9. Кралят прие делегацията на националния отбор в двореца на Зарзуела и благодари за добрата игра. (Пол Уайт / AP снимка)

10. "Ти даде радост на всички испанци, а не само заради победата си, но и защото си прекрасен народ, знаеш как да спечелиш и да бъдеш единен екип, този успех е плод на твоето постоянство, умения и преди всичко работа Главният треньор на отбора, Виченте дел Боске, който успя да издържи много време и се надяваме, че ще продължим в същия дух ", каза Хуан Карлос I. (Paul White / AP Photo)

11. След срещата с краля европейските шампиони отидоха на посветените си фенове на площад Cibeles в Мадрид, където се проведе парадът на шампионите. (Хавиер Барбанчо / Ройтерс)

12. "Благодаря на всички ви, че дойдохте да ни подкрепите! Страхотна атмосфера!", - отговори на морето на хората на Жерар Пике. (Хавиер Барбанчо / Ройтерс)

13. "Колко е страхотно! Невероятно! Тази победа за всеки от вас, ти го заслужаваш" - пише по време на парада на шампионите в Twitter си Андрес Иниеста. (Рочи Пелаez / Ройтерс)

14. Честване на победата на испанския футболен отбор в Евро 2012 в центъра на Мадрид. (Хавиер Барбанчо / Ройтерс)

15. Автобусен испански футболен отбор на парада шампиони в центъра на Мадрид. (Хавиер Барбанчо / Ройтерс)

16. Любителите на фестивала в спрей на водния фонтан Cibeles в центъра на Мадрид. (Андрес Кудаки / AP снимка)

17. Шампионски автобус над тълпата. (Андрес Кудаки / AP снимка)