Атлетика - Спортна кралица

Лятният календар на пистите и спортните площадки е много зает. Преминавайки се от един турнир в друг, спортистите се движат по целия свят: от Кингстън до Рим, от Лозана до Юджийн, от Чехия до Австралия. За наслада на аудиторията това лято можете да гледате различни спортни дисциплини..

В този брой са събрани само малка част от тези ярки моменти, заснети през последните няколко седмици по време на състезанието..

1) Испанецът Мигел Кевесада (център) се радва да спечели състезанието за мъже на 800 метра. на Европейското първенство за отбор в Лира, Португалия, 21 юни. (MIGUEL RIOPA / АФП / Гети изображения)

2) Германската изстрел на копие Кристина Оргогол, заедно със своите съотборници, се радва на наградата, след като Германия стана победителка на Европейското първенство по отбор в Лира, Португалия, на 21 юни. (АП Фото / Армандо Франка)

3) Елена Исинбаева от Русия се състезава в пилотски свод на сцената на Златната лига на IAAF на Олимпийския стадион в Рим, 10 юли. (Райън Пиърс / Гети изображения)

4) Didre Mullen изпълнява високия скок на американското първенство в Hayward Field в Юджийн, Орегон, на 25 юни. (Матю Стоксън / Гети изображения)

5) Рейчъл Юркович хвърля копие на американското първенство на полето "Хейуърд" в Юджийн, Орегон, 27 юни. (Джонатан Фери / Гети изображения)

6) Челси Джонсън взима купола с висок полюс на американското първенство в Hayward Field в Юджийн, Орегон, 28 юни. (Джонатан Фери / Гети изображения)

7) Американски Диди Тротер пред 400-метровия турнир на Голямата награда на АААФ в Атина на Олимпийския стадион, 13 юли. (АП Снимка / Петрос Янанурис)

8) Greco Louis Tsahumas се състезава в дългата скока на сцената на Гран При на IAAF в Атина 2009, 13 юли. (ARIS MESSINIS / АФП / Гети Имиджис)

9) Kubinka Jargelis Savin по време на троен скок на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (AP Photo / Keystone / Доминик Фавер)

10) Олимпийски шампион и световен рекордьор Ямайският пилот Усайн Болт (вляво) говори със своя треньор Глен Милс по време на тренировка на стадион "Стад де ла Понта" в Лозана, 6 юли. (REUTERS / Валентин Флавауд)

11) Румънската Ангела Моросана падна на 400 метра. с препятствия на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (FABRICE COFFRINI / AFP / Гети изображения)

12) Руска Мария Абакумува, хвърляща копие на Световната атлетика обиколка в Острава, Чехия, 17 юни. (JOE KLAMAR / АФП / Гети изображения)

13) Прабаба Рут Фрит, която скоро ще се превърне в 100-годишна възраст, демонстрира уменията си за изстрелване на специални състезания в Сидни преди Първата световна война на игрите 2009, 2 юли. (GREG WOOD / AFP / Гети Имиджис)

14) Рубен Уилямс се състезава в изстрел, поставен на американското първенство в Юджийн, Орегон, 28 юни. (Матю Стоксън / Гети изображения)

15) Сузи Пауъл-Рос хвърля диска на финала на американското първенство в "Хейуърд Фийлд" в Юджийн, Орегон, 25 юни. (Матю Стоксън / Гети изображения)

16) Руска Олга Кучеренко отскочи на европейското първенство в Лийра, Португалия, 21 юни 2009 г. (AP Photo / Victor R. Caivano)

17) Кристиан Парс от Унгария стана най-добрият хвърчач на Световната лека атлетика в Острава, Чехия, на 16 юни. (AP Photo / Петър Дейвид Хосек)

18) Дъждът не пречи на състезанието на 200 метра. при мъжете на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (REUTERS / Denis Balibouse)

19) Derese Mekonnen от Етиопия (вдясно) стана победител в надпреварата от 3000 метра. при мъжете на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (REUTERS / Валентин Флавауд)

20) параолимпийски инвалидни колички на разстояние 1500 m. при мъжете на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (REUTERS / Ruben Sprich)

21) На американското първенство в Хейуърд поле в Юджийн на 5000 метра. Спортистите се движат на крака, Орегон, 26 юни. (Джонатан Фери / Гети изображения)

22) Briton Dwayne Chambers (център) стана победител в състезанието от 100 метра. в мъжете на Европейското първенство за отбор в Лира, Португалия, 20 юни. (AP Photo / Виктор Р. Кайвано)

23) Usain Bolt (вляво) спечели състезанието от 100 метра. на националния шампионат в Кингстън, 27 юни 2009 г. (JEWEL SAMAD / AFP / Getty Images)

24) Норвежката спортистка Изабел Педерсен (в центъра) празнува победа в препятствие над 100 метра. Световно първенство по футбол за младежи на IAAF 9 юли, Bressanon, Италия. (Майкъл Стийл / Гети изображения)

25) Американецът Дон Харпър (вляво) празнува победата си в бягането с препятствия на разстояние 100 метра. на сцената на Златната лига на IAAF на Олимпийския стадион в Рим, 10 юли. (FILIPPO MONTEFORTE / АФП / Гети Имиджис)

26) Geleta Burka от Етиопия се радва да спечели 1500-метровата надпревара. на сцената на Супер Гран при на лека атлетика в Лозана, 7 юли. (REUTERS / Валентин Флавауд)

27) Спортистите преодоляват бариерата по време на 3000-метровите препятствия по време на Световната атлетика обиколка в Острава, Чехия, 17 юни, 2009. (JOE KLAMAR / AFP / Getty Images)

28) Португалските състезатели (отляво надясно) Соня Таварес, Карла Таварес, Найде Гомез и Ева Витал се радват, след като спечелиха рейза от 4x100 на Европейското първенство в Лире, Португалия, на 20 юни. (FRANCISCO LEONG / АФП / Гети изображения)

Източник: Бостън Глобус

При копиране на преведени материали от ресурс, не забравяйте да поставите хипервръзка на bigpicture.ru Благодаря предварително!