Маратон победител спечели четири писти в тоалетната.

Ултрамарафонца е лишен от регалии след разследване, през което стана ясно, че се крие в тоалетната за победа. Той седеше в кабината и се появи само за следващото пресичане на финалната линия..

Източник: Daily Mail

45-годишната Кели Агню (Кели Агню) бе дисквалифицирана на годишната надпревара през годините. Организаторите заявиха, че ултра-маратонерът записва времето на обиколка, без да минава през тях. Agnew спечели 48-часовото състезание четири години поред. Организаторите имаха съмнения относно честността на един спортист през 2015 г., когато Agnew спечели 48-часовата надпревара с 88-километров марж, въпреки че той завърши седем часа преди края на състезанието.

През 2018 г. организаторите го последваха по-отблизо. Оказа се, че не е прекарал от контролната точка отдалеч. Вместо това той седеше в тоалетната в продължение на седем минути и след това се затича в точното време, за да пресече финалната линия, запазвайки "темпото".

В допълнение към дисквалификацията от последното състезание, организаторите са лишили Agnew от титлата на победителя в четирите предишни състезания.